-

Gözden kaçırmayın

İzmir'de Uluslararası Doğaltaş Fuarı Sektör Temsilcilerini Buluşturduİzmir'de Uluslararası Doğaltaş Fuarı Sektör Temsilcilerini Buluşturdu

Afyonkarahisar'da bulunan bir ticaret ve sanayi odası, KOBİ Akademisi eğitim takvimine yeni bir eğitim ekledi. 17 Nisan 2024 tarihinde saat 14.00'te düzenlenecek olan eğitim, "Anonim ve Limited Şirketler İçin Hukuki Süreçler" üzerinde odaklanacak.

Eğitimde, şirketlerin yönetim kurulu kontrolünün nasıl sağlanacağı, yönetim kurulu üyeliğine seçilme ve aday gösterme imtiyazları, pay devirlerinin sınırlandırılabilmesi, genel kurul kararlarının veto edilmesi gibi konular ele alınacak. Aynı zamanda, altın hisse tanımı, imtiyazlı paylar, pay senetlerine sağlanan vergisel avantajlar ve bu senetlerin devri gibi anonim şirketlerin finansal yapısına ilişkin konular da eğitimin içeriğinde yer alacak.

Eğitimin diğer bölümlerinde ise pay senedi çeşitleri, merkezi kayıt zorunluluğu, hisse senetlerinin geçerliliği, şirketlere şirket paylarını satma imkanı ve aile anayasasının önemi ve kurumsallaşma süreçleri gibi konular ele alınacak.

İç denetim sistemleri, ortaklık anlaşmaları, şirket işlerinde öncelikli hukuk faaliyetlerinin faydaları, şirketler topluluğu ve temsil yetkisi kullanımı gibi konuların yanı sıra holding şirket kurma süreçleri ve limited şirketlerde ortaklık ilişkilerinin yönetimi de eğitim içeriğinde yer alacak.

Katılmak isteyen üyelerin bir form doldurarak kayıt yaptırması bekleniyor. Eğitim, şirketlerin girişimcilerden kurumsal yöneticilere kadar geniş bir alanda çalışma ve şirket yönetimiyle ilgili tüm süreçleri daha iyi anlamalarını ve şirket yapılarını bu bilgiler ışığında yönetebilmelerini amaçlıyor. #Afyonkarahisar #KOBİAkademisi #eğitim