-

Gözden kaçırmayın

Müftülük, Aktar Esnafını Ziyaret EttiMüftülük, Aktar Esnafını Ziyaret Etti

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Ulusal Vefa Programı'nın bu yılki bütçesini 2,8 milyar TL'ye yükselttiklerini açıkladı. Bakan Göktaş, Ulusal Vefa Programı ile ihtiyaç sahibi yaşlı, engelli ve ağır kronik hastalığı bulunan vatandaşları desteklediklerini belirtti. Bakanlık olarak, yaşlı ve engelli vatandaşların sağlıklı ve aktif bir hayat sürmelerini sağlamak için çalışmalar yürüttüklerini vurgulayan Bakan Göktaş, sosyal hizmet modellerini ihtiyaçlar doğrultusunda iyileştirmeye devam ettiklerini dile getirdi.

Geçtiğimiz yıl Ulusal Vefa Programı'na 1,6 milyar TL kaynak aktarıldığını hatırlatan Bakan Göktaş, engelli ve yaşlı vatandaşların bakımlarının evde yapılmasının önemli olduğunu söyledi. Bu sebeple Ulusal Vefa Programı'nın daha etkin ve kapsamlı yürütülebilmesi için bu yılki bütçenin 2,8 milyar TL'ye yükseltildiğini belirtti. Programın ülke genelinde uygulandığını ve ekiplerin düzenli olarak engelli ve yaşlı vatandaşların hanelerini ziyaret ederek temizliklerini sağlayacaklarını ifade eden Bakan Göktaş, destek için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına belirli periyotlarla kaynak aktarılacağını açıkladı.

Ulusal Vefa Programı aracılığıyla şimdiye kadar yaklaşık 128 bin vatandaşın ev ve kişisel temizlik ihtiyaçlarının karşılandığını belirten Bakan Göktaş, yaşlı ve engelli vatandaşların toplumsal hayata katılımını artırmak ve ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmaların devam edeceğini vurguladı. Ayrıca, engelli ve yaşlı vatandaşların hak ettikleri yaşam standartlarının korunması için farkındalık çalışmalarının sürdürüleceğini ve her türlü ihtiyaçlarının karşılanması yönünde yanlarında olacaklarını belirtti. Mahinur ÖZDEMİR GÖKTAŞ

#AileVeSosyalHizmetlerBakanı #UlusalVefaProgramı #EngelliVatandaşlar #YaşlıVatandaşlar