-

Gözden kaçırmayın

İstanbul'da Dijitalpark Teknokent açıldı, genç girişimciler için fırsatlar sunacakİstanbul'da Dijitalpark Teknokent açıldı, genç girişimciler için fırsatlar sunacak

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Mahinur Özdemir Göktaş, Türkiye Aile Destek Programı ödemelerinin hesaplara yatırılmaya başlandığını duyurdu. Bu ay içinde ihtiyaç sahibi hanelere toplamda 4 milyar TL ödeme yapılacağını belirten Bakan Göktaş, "Büyüyen ve gelişen ülkemizin refahını vatandaşlarımızla paylaşmaya devam edeceğiz" dedi. Bugüne kadar gerçekleştirilen ödemelerle birlikte Türkiye Aile Destek Programı aracılığıyla hanelere toplamda 68,3 milyar TL destek sağlandığı bildirildi.

Bakan Göktaş, düzenli sosyal yardım alan haneler yanında dezavantajı olmayan haneleri de gelir kriteri üzerinden Türkiye Aile Destek Programı'na dahil ettiklerini ifade etti. "Bakanlık olarak gelişen ve değişen hayat koşullarını göz önünde bulundurarak sosyal yardım programlarının etkinliğini artırıyoruz ve sosyal yardımlarımızı bütüncül bir şekilde uyguluyoruz. Vatandaşlarımız arasında hiçbir ayrım yapmadan eşit ve adil hizmet prensibiyle toplumun tüm kesimlerine arz odaklı ve erişilebilir hizmet ağımız ile ulaşıyoruz" şeklinde konuştu.

Bakan Göktaş, Türkiye Aile Destek Programı çerçevesinde hanelere her ay düzenli olarak destek sağlandığını belirtti ve "İhtiyaç sahibi hanelerimize yönelik hayata geçirdiğimiz desteğimizle onların yanında olmayı sürdürüyoruz. Türkiye Aile Destek Programı ödemelerini hesaplara yatırıyoruz. Bu doğrultuda bu ay ihtiyaç sahibi hanelere toplamda 4 milyar TL ödeme yapacağız" diye konuştu.

#MahinurÖzdemirGöktaş #AileveSosyalHizmetlerBakanı #TürkiyeAileDestekProgramı #AileDestekProgramı #sosyalyardım #destek #ihtiyaçsahibi #gelir #refah #hane #toplum #ödeme #vatandaşlarımız #etkinlik #bütüncül #eşitlik #adalet #hizmet