-

Gözden kaçırmayın

Afyonspor, Zafer Stadyumu'nda Diyarbekirspor'u ağırlayacak!Afyonspor, Zafer Stadyumu'nda Diyarbekirspor'u ağırlayacak!

Afyonkarahisar'da düzenlenen Okul Sporları Yıldız Erkekler ve Yıldız Kızlar Basketbol Grup Müsabakaları, görkemli bir açılış seremonisiyle başladı. 12-15 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek olan turnuva, Tınaztepe Spor Salonu'nda düzenlenen açılış seremonisiyle renkli bir şekilde başladı. Toplamda 300 sporcu turnuvada yer alacak. Kızlar müsabakaları Mustafa Abi Spor Salonu'nda, erkekler müsabakaları ise Tınaztepe Spor Salonu'nda oynanacak.

Açılış seremonisine Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Hizmetleri Müdürü Yılmaz Erşen, sporcular, antrenörler ve veliler katıldı. Seremoni, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Spor Hizmetleri Müdürü Yılmaz Erşen, turnuvaya katılan tüm sporculara başarılar diledi ve fair-play ve centilmenlik ruhuna uygun bir turnuva olması temennisini dile getirdi. Ardından, basketbolcular sahaya çıkarak ilk müsabakalarını oynadı.

Okul Sporları Yıldız Erkekler ve Yıldız Kızlar Basketbol Grup Müsabakaları, 4 gün boyunca devam edecek. Turnuva sonunda grup birincileri Türkiye yarı finallerine katılma hakkı elde edecek. Sporcuların heyecan dolu mücadelelerine milli takım antrenörleri tarafından da dikkat edilecek. Bu turnuva, genç sporcuların yeteneklerini sergileyebilecekleri bir platform olacak ve gelecekte milli takımlarımız için yetenek avcılığı yapılabilecek bir fırsat sunacak.

#okulsporları #basketbol #Afyonkarahisar #turnuva #spor