-

Gözden kaçırmayın

Sulusaray'da Ölçeği Belirtilmeyen Deprem Meydana GeldiSulusaray'da Ölçeği Belirtilmeyen Deprem Meydana Geldi

23 Şubat 2024 tarihinde saat 10.00'da Çanakkale ili Ayvacık ilçesi açıklarında bulunan Sahil Güvenlik Botları (TCSG-6, KB-20) tarafından hareket halindeki bir lastik bot durdurulmuştur. Bot içerisinde bulunan 24 düzensiz göçmen, aralarında 17 çocuğun da bulunduğu bir şekilde yakalanmıştır.

Olay, Çanakkale ili Ayvacık ilçesi açıklarında meydana gelmiştir. Sahil Güvenlik Botları (TCSG-6, KB-20), 23 Şubat 2024 tarihinde saat 10.00 civarında lastik bir botu tespit etmiştir. Bot içerisinde bulunan 24 düzensiz göçmen, yakalanmış ve durdurulan lastik botla birlikte güvenli bir şekilde karaya çıkarılmıştır.

Yakalanan düzensiz göçmenler arasında 17 çocuk da bulunmaktadır. Çoğunluğu yetişkinlerden oluşan grupta bulunan çocuklar da kurtarılanlar arasındadır. Sahil Güvenlik ekipleri, göçmenleri hemen sağlık kontrolünden geçirerek gerekli işlemleri yapmıştır.

Sahil Güvenlik ekipleri, düzensiz göçmenlerin bulunduğu lastik botu durdurarak, 24 göçmeni güvenli bir şekilde yakalamıştır. Olayın yaşandığı Ayvacık ilçesi açıklarında kontrol yapılmış ve göçmenler, sağlık kontrolünden geçirilerek yetkililere teslim edilmiştir.

#DüzensizGöçmen #SahilGüvenlik #Çanakkale #Ayvacık