-

Gözden kaçırmayın

Muhtarlar Derneği Başkanı ve Dinar Merkez Mahalle Muhtarları, Kaymakam Duru'yu ziyaret ettiMuhtarlar Derneği Başkanı ve Dinar Merkez Mahalle Muhtarları, Kaymakam Duru'yu ziyaret etti

Afyonkarahisar İl Özel İdaresi, eğitim yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. 2022-2023 yatırım programı kapsamında 31 okulun ihalesi gerçekleştirildi. Şu an için 5 okulun geçici kabul işlemleri tamamlanırken, 26 okulda ise inşaat çalışmaları devam etmektedir.

Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı'nın eğitime verdiği önem, yatırımların hız kazanmasına büyük katkı sağlamaktadır. İl Özel İdaresi, eğitime ayrılan bütçeyi arttırırken, okul inşaatları da bir bir tamamlanmaktadır.

Bu kapsamda, Merkez Gazi Mahallesi Anaokulu, Çay Koçbeyli İlkokulu, Çay İnli İlkokulu, Sinanpaşa Kılıçarslan Anaokulu ve Evciler Madenler Anaokulu inşaatlarının ihale süreçleri tamamlanmış ve geçici kabuller yapılmıştır.

Afyonkarahisar Merkezde, Selçuklu Ortaokulu'nun inşaatı da hayırseverlerin desteğiyle devam etmektedir.

Merkezde inşa edilen Methiye Dumlu Ortaokulu, Eşrefpaşa Mahallesi Anaokulu, Ataköy Mahallesi Anaokulu, Güvenevler Mahallesi Anaokulu, Selçuklu Mahallesi Anaokulu, Kocatepe İlkokulu, Şemsettin Karahisari Ortaokulu ek bina yapım işi, Sahipata Yunus Emre Ortaokulu, Fatih Mahallesi Osman Attila Ortaokulu, Çayırbağ Kasabası Lise Binası ve Erkek İmam Hatip Lisesi 200 kişilik Yurt Binası gibi okullarda çalışmalar hızla devam etmektedir.

İlçelerde de inşaat çalışmaları hızlı bir şekilde sürdürülmektedir. İl Özel İdaresi tarafından devam eden okul inşaatları şu şekildedir: Dinar Ortaokulu, Çobanlar Zafer İlkokulu, Ethem Kelekçi Mahallesi Anaokulu, Sinanpaşa Tokuşlar Köyü Anaokulu, Sandıklı Anaokulu, Emirdağ İlkokulu, Döğer Anaokulu, Sultandağı Anaokulu, İhsaniye Aşağıtandır İlkokulu, Kocaöz İlkokulu, Evciler Madenler Anaokulu, Sandıklı Miralay Reşat Bey İlkokulu, İscehisar İlkokulu. Ayrıca Dinar METEM Atölye Binası, Emirdağ İmam Hatip Lisesi ve Şuhut Karaadilli Lisesi gibi projeler de devam etmektedir.

İl Özel İdaresi'nin yürüttüğü çalışmalar kapsamında, 2022 yılında 8 anaokulu, 3 ortaokul ve 2 ilkokul olmak üzere toplam 13 proje için yaklaşık 105 milyon TL ödenek ayrılmıştır. 2023 yılında ise 9 anaokulu, 7 ilkokul, 2 ortaokul, 2 lise, 2 MTAL Atölyesi ve 1 çok amaçlı salon olmak üzere tamamlanan 23 proje için 372 milyon TL ödenek ayrılmıştır. Ayrıca devam eden 7 anaokulu, 7 ilkokul, 6 ortaokul, 5 lise, 2 öğrenci pansiyonu ve 1 MTAL Atölyesi olmak üzere toplam 29 proje için 470 milyon TL ödenek ayrılmıştır.

#Afyonkarahisar #eğitim #okulyatırımları #AfyonkarahisarİlÖzelİdaresi #eğitimhizmetleri @afyonkarahisarvaliligi @afyonkarahisariliutf @afyonkarahisarbelediye @milliegitimbakanligi