-

Gözden kaçırmayın

Yaya güvenliğini sağlamak için yürütülen çalışmalarda yaya geçitleri yenilendiYaya güvenliğini sağlamak için yürütülen çalışmalarda yaya geçitleri yenilendi

Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na ait bir üs, kritik bir askeri eğitime ev sahipliği yaptı. Bu eğitim, NATO İleri Hava Kontrolü Okulu tarafından düzenlenen ve müşterek son safha taarruz kontrolünü kapsayan bir kurs formatında gerçekleştirildi. Söz konusu kursa, Slovakya Özel Kuvvetler Komutanlığı'ndan personeller de katıldı.

İlerleyen teknoloji ve modern savaş koşulları göz önüne alındığında, bu tür bilgi ve tecrübe alışverişlerinin önemi giderek artıyor. JTAC kursu, hava saldırıları sırasında hava ve kara unsurları arasındaki koordinasyonu sağlayarak operasyonel etkinliği artırmayı amaçlamaktadır.

Eğitimde, hava saldırılarında doğru iletişim kurma, hedef belirleme ve hava desteği talebinde bulunma teknikleri gibi konuların yanı sıra, karar verme becerisi ve taktik bilginin geliştirilmesi de hedefleniyor. Bu doğrultuda, farklı ülkeler arasında gerçekleştirilen koordinasyon, katılımcıların uluslararası operasyonlarda daha etkili iş birliği yapma yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı oluyor.

Bu tür eğitim programları, uluslararası güvenlik haritasına katkıda bulunmanın yanı sıra, katılımcı ülkelerin askeri personellerinin deneyim kazanmasını ve modern savaş tekniklerine hakim olmasını sağlamaktadır. Eğitim tamamlandıktan sonra, kursu başarıyla tamamlayan personele sertifikaları verilerek eğitimleri resmiyet kazandırılmıştır.

#HavaKuvvetleriKomutanlığı #NATO #eğitim #askerî #koordinasyon #havaunsurları #karaunsurları #savaş #uluslararasıişbirliği